Staňte se Ježíškem 4

Staňte se Ježíškem a darujte vánoční dárek žákům s autismem navštěvujících Základní školu Brno, Štolcova, p. o.

PROČ OBDAROVÁVAT PRÁVĚ DĚTI S AUTISMEM?

Vánočními dárky pro všechny děti jsou především různé hry a hračky. Děti s autismem mají ale mimo jiné problémy se smysluplným trávením volného času, kterému se musí učit. Bohužel mnoho her, které by jim vyhovovaly, na trhu není, proto musí pedagogové hry sami tvořit a vymýšlet. Občas některé hry vyhovují, nebo je pedagogové mírně upraví pro konkrétní dítě, a to se tak učí hrát si a trávit volný čas – i takové hry a hračky jsou v seznamu dárků.

Děti s autismem se také musí učit správně odpočívat, aby měly sílu a energii na vzdělávací činnost, proto je mnoho darů relaxačních. V neposlední řadě také několik dárků slouží k motivaci dětí k jakýmkoliv výkonům, ať už je to samotné učení, nebo např. sebeobslužné činnosti. Díky předmětům, které děti motivují, jsou děti úspěšné ve vzdělávacím procesu a zvyšuje se tak celkově jejich kvalita života. A protože se jedná o dárky pro děti ze školy, jsou některé dárky také přímo vzdělávacími hrami, hračkami anebo zážitky.

JAK NA TO:

Otevřete si SEZNAM DÁRKŮ,  které si přejí děti s autismem ze ZŠ na Štolcově ulici v Brně, a dáte se do vybírání. Pro ilustraci je u každého dárku uveden odkaz na e-shop i s cenou. Samotný dárek však můžete objednat či zakoupit jinde. Po zakliknutí daru/darů vyplníte „objednávkový“ formulář obsahující možnosti doručení darů. Pak už zbývá jen přímá „Ježíškovská činnost“.

Objednávat a doručovat dárečky je možné do 20.12.2016.

MIMOCHODEM, TENTO ROČNÍK JE PŘECE JEN NĚČÍM VÝJIMEČNÝ! S TOUTO AKCÍ JSME SE TOTIŽ VYDALI NA FACEBOOK. Neváhejte se na náš nový kabátek podívat ZDE.

Jménem dětí s autismem ze ZŠ Brno, Štolcova, p. o. všem Ježíškům DĚKUJEME!