Staňte se Ježíškem 3 (2015) - PODĚKOVÁNÍ JEŽÍŠKŮM

Děkujeme všem Ježíškům za projevenou podporu a přízeň v akci Staňte se Ježíškem 3!

56 z Vás letos zakoupilo 72 dárků ze 79 v celkové hodnotě cca 75 000 Kč a přispělo na „autibalíček“ částkou 6950 Kč. Dárky byly z větší části předány žákům ZŠ Brno, Štolcova, p. o. v rámci vánoční besídky, která proběhla dne 15.12.2015. Žákům dárky udělaly velikou radost – viz fotogalerie.

Jmenovité poděkování patří těmto Ježíškům: Hana Jelínková, Veronika Bartoková, Denisa Zubatá, Jarmila Šírová, Radek Bednář, Vašákovi, Ladislav Bárta, Alena Loutocká, Ondřej Sháněl, Zdenka Bártová, Jana Maixnerová, Jaroslav Černoch, Hana Kubicová, Šimkovi, Milan Řezka, Skoumalovi, Aleš Matonoha, Tomáš Mansbart, Hana Geissler, Olga Raabová, Martin Geisler, Eurovision, a.s., CleverMaps, a.s., IReSoft, s.r.o., ARDEC, s.r.o. - Iva Hlavínková + mnoho dalších, kteří si nepřáli být uvedeni v seznamu Ježíšků, ale významně se podíleli na akci Staňte se Ježíškem 3!

 

Zimní Pobyt v Novém Jimramově 10. - 13. 2. 2015

Ježíšek byl i tento rok štědrý a tak jsme se se staršími dětmi ze čtyř tříd ZŠ Štolcova vydali strávit zimu se všemi jejími radovánkami, které k ní patří. V Novém Jimramově, nacházejícím se ve žďárských vrších, jsme se ubytovali v blízkosti lyžařské sjezdovky a na dva dny obsadili plácek za půjčovnou lyží, kde si všechny děti, které se pobytu zúčastnily, mohly vyzkoušet (většina z nich úplně poprvé) základy sjezdového lyžování. A tak jsme celé dva dny trénovali přenos váhy, jízdu pluhem, obloučky na pravou a levou stranu, hranění, správné padání a následné zvedání se zpátky na lyže.

Ale nejenom půjčené ski a trénink jejich ovládání bylo naším zájmem. Provětrali jsme taky pořádně boby a lopaty a užili si velikou sněhovou koulovačku.

A protože zasněžené přírody je v okolí Brna málo a máme ji rádi, vydali jsme se také na obhlídku místního okolí, navštívili sídlo dávných loupeživých šlechticů, historickou zříceninu Štarkov a rozhlednu Prosíčku-přírodní památku.

Ani nedaleké město Polička nám nezůstalo skryto. Návštěva Centra Bohuslava Martinů, který se zde narodil, byla pro děti také zážitkem.

Některým malý svážek u sjezdovky nestačil a po těžké dvoudenní námaze se odvážili na veliký svah, kde si mohli své lyžařské dovednosti vyzkoušet naplno. Jízdě dolů ovšem musí nutně předcházet také jízda nahoru, a tak si naši čerství lyžaři vyzkoušeli také jízdu na pomě a hned napoprvé vystoupali na vrchol sjezdovky.

Zimní pobyt v Novém Jimramově, zakončený rozdáním medailí, poslední návštěvou svahu a lanovky, se moc vydařil, děti byly plné radosti a my, pedagogové, jakbysmet ;-)

Veliké DÍKY patří firmě EUROVISION, která tento výlet financovala.

Opomenout nemůžeme ani kolektiv vlekařů na sjezdovce Nový Jimramov, kteří se dětem trpělivě věnovali a bez kterých bychom to nahoru nevyjeli ;-)

 

Tak ahooj, Zimo, třeba zase příští rok si tě užijeme ve tvé kráse a zase něco nového se naučíme.

 

Fotky najdete ZDE